ליל הסדר

אירוח פסח בארגון נאוה

ליל הסדר של שנת 2002 היה לילה שונה מכל הלילות. בלילה הזה התפוצץ מחבל מתאבד בחדר האוכל של מלון "פארק" בנתניה, וגרם למותם של 30 בני-אדם ולפציעתם של 160.

בליל הסדר הטראגי הזה נולדה היוזמה של ארגון "נאוה", לערוך סעודת ליל סדר משותפת למשפחות שכולות. אנו מאמינים כי ההסבה המשותפת היא תשובה יהודית של אהבה וערבות הדדית והיא מוכיחה יותר מכל כי "עם ישראל חי וקיים", וכי רוח החרות מפעמת בקרבו.

במהלך השנים, הרחיב הארגון את קהל המשתתפים בסעודות ליל הסדר למשפחות שכולות באשר הן, אשר חוו אסון של מוות פתאומי של אחד מבני המשפחה.


 

כאב וגעגוע בחג

בליל הסדר מתכנסות משפחות ברחבי ישראל לחוג יחד סביב שולחן הסדר. הישיבה מול הכיסא המיותם היא משימה נפשית קשה, כמעט בלתי אפשרית, במיוחד בתקופה שלאחר האסון. אנו מבינים את הקושי של בני משפחה שאיבדו את יקיריהן, את כאבם של הורים ואחים שכולים ואת התחושה הקשה של האלמנות והיתומים, שחווים בערב החג ביתר שאת את חסרונו של האב, עורך הסדר. החלל שנוצר בעריכת הסדר יוצר קושי עצום המלווה בתחושת כאב וגעגוע.

 


 

ליל סדר משותף

בשנת 2004 החלה מסורת של עריכת ליל סדר משותף למשפחות השכולות. ליל הסדר מתרחש בבית מלון, והאירוח כולל שלושה ימים ושני לילות, בהם מתקיימות פעילויות מגוונות המועברות על ידי אנשי מקצוע מובילים, באווירה מחבקת ומכילה. עד היום השתתפו כ-3,600 בני משפחות שכולות בסדרים אלו.

 


 

כולנו מסובים כבני חורין

ליל סדר משותף הוא משמעותי מעצם יכולתו לאפשר למשפחות להרפות מההכנות לחג, בידיעה שארגון "נאוה" לוקח אחריות מלאה על ההיערכות ועל התכנים. כינוס משפחות רבות סביב שולחן הסדר יוצר קבוצה תומכת בה ניתן, לצד האווירה החגיגית, לשתף בזיכרונות ובגעגוע ולקבל תמיכה מאלו החולקים מציאות חיים דומה. פעמים רבות המפגש בין המשפחות מהווה בסיס ליצירת קשרים חדשים המלווים את המשפחות לאורך שנים. 

 


 

למי האירוח מיועד?

משפחות גרעיניות שאיבדו בן משפחה כתוצאה ממלחמה, אירוע טרור או אסון של מוות פתאומי. משפחות אלו שחוו את האסון במהלך שלוש השנים האחרונות, מוזמנות להתארח תחת סבסוד הארגון.

 

אפשרויות תרומה


מנה לילד בליל הסדר

מנה לילד בליל הסדר

בעזרת תרומתכם נוכל לממן סעודה לבן משפחה נוסף שאיבד מישהו קרוב, לחגוג את ליל הסדר עם משפחות נוספות החולקות מציאות חיים דומה

מנה למבוגר בליל הסדר

מנה למבוגר בליל הסדר

בעזרת תרומתכם נוכל להזמין מבוגר נוסף שאיבד בן משפחה לחגוג את ליל הסדר עם משפחות נוספות החולקות מציאות חיים דומה

אפיקומן לילד

אפיקומן לילד

בעזרת תרומתכם נוכל לתת לילד נוסף מתנות לאפיקומן והפתעות נוספות במהלך החג, שישכיחו ממנו מעט את הכאב והגעגוע

לינה לאדם לליל החג

לינה לאדם לליל החג

בעזרת תרומתכם נוכל להזמין אדם נוסף שאיבד בן משפחה לחגוג את ליל הסדר עם משפחות נוספות החולקות מציאות חיים דומה

אירוח לילד לכל החג

אירוח לילד לכל החג

בעזרת תרומתכם נוכל לארח ילד נוסף שיחגוג את הסדר ביחד עם בני משפחתו הקרובה ועם משפחות נוספות שחוו אובדן פתאומי

אירוח זוג לכל החג

אירוח זוג לכל החג

בעזרת תרומתכם נוכל להזמין זוג נוסף שאיבד בן משפחה לחגוג את ליל הסדר עם משפחות נוספות החולקות מציאות חיים דומה