אודות ארגון נאוה

ארגון 'נאוה' - נעים להכיר

 

ארגון 'נאוה' הוקם בשנת 2003 בצל פיגועי האינתיפאדה השנייה במטרה לתת תמיכה נפשית  למשפחות שכולות מטרור. לימים, הארגון הרחיב את פעילותו גם בקרב משפחות שכולות מאסונות.

כשאסון נוחת על משפחה הוא פוגע בכל מעגלי החיים שלה: בתפקוד, בתעסוקה, בבריאות, בהורות, בזוגיות ובמצב הכלכלי. אחרי אובדן של בן משפחה קרוב - ההורים, הילדים ובני הזוג זקוקים לתמיכה מרבית ומיטיבה על מנת שיוכלו למצוא את הכוח והיכולת להתחיל להמשיך. בשביל זה אנחנו כאן.

 איך הכל התחיל?

בתחילת החופשה הגדולה של שנת 1989 מחבל מתאבד דירדר את אוטובוס קו 405 בדרכו מתל-אביב לירושלים לתהום בעומק עשרות מטרים. תהילה פרידמן, אז נערה צעירה בת 14, נכחה במקום והיתה עדה למראות הקשים והמזעזעים אשר השפיעו עליה עמוקות (לקריאה נוספת).

בשנת 2002 עם פרוץ האינתיפאדה השנייה, בהיותה אם צעירה לשלושה ילדים ובעלת עסק מצליח, התעוררו בה הזיכרונות הקשים מפיגוע האוטובוס. תהילה פנתה ללקוחותיה בארה"ב וגייסה את עזרתם למען הפצועים המאושפזים בבתי החולים בישראל ולמען משפחותיהם שנקלעו באחת למצוקות רבות.

כך הוקם רישמית ארגון נאוה בשנת 2003 על ידי תהילה פרידמן, במטרה לתמוך ולסייע למשפחות שכולות מטרור ואסונות.

0אורחים לליל הסדר
0שנות פעילות
0משפחות שנתמכו
0מיזמי תמיכה במשפחות שכולות

ארגון נאוה - על שם נאוה שאן 

נאוה שאן, שחקנית הבימה והקאמרי, היתה ממייסדי התיאטרון העירוני חיפה ותיאטרון "זווית". נאוה נולדה בשם ולאסטה שנובה ב-1919 בצ'כוסלובקיה. היא החלה לשחק בתיאטרון העירוני של פראג בגיל שמונה, ובגיל עשרים פתחה בקריירה מבטיחה בתיאטרון הילדים והנוער של פראג. ב-1941, גורשה למחנה הריכוז טרזין, ולמרות התנאים הקשים עסקה בפעילות אמנותית אינטנסיבית, בהופעות, בבימוי או בהפקת מחזות לילדים ולמבוגרים.

ב-1948 הגיעה לישראל, שינתה את שמה לנאוה שאן, למדה עברית והחלה לשחק בכמה תיאטראות ישראלים. נאוה היתה ממייסדי קיבוץ יד מרדכי וב 1961 הצטרפה לגרעין המייסד של התיאטרון העירוני בחיפה. פנינה גרי, ששיחקה עם שאן בתיאטרון "זווית", אמרה עליה: "נאוה שאן היתה אחת הנשים המשוחררות והאמיצות ביותר בישראל, אישה חזקה שידעה להתגבר על קשיים ואסונות..." (לקריאה נוספת)

 

 

נאוה שאן ז"ל 1919-2001

נאוה שאן ז"ל 1919-2001


הצוות שלנו

תהילה פרידמן

מייסדת ומנהלת ארגון נאוה

תהילה מייסדת ומנהלת בהתנדבות את ארגון "נאוה", החל משנת 2002.

תהילה היא יזמית פעילה אשר פיתחה מספר תכניות ועסקים בישראל. בעלת ניסיון בניהול צוותי עבודה ופרוייקטים נרחבים. מתגוררת בקרית יערים, נשואה ואם לשישה.

חוי ארנפלד

מנהלת שותפה

חוי מרכזת בהתנדבות את פרוייקט ליל הסדר למשפחות השכולות.
מייסדת מיזם אבנים עם לב אדם.

בעבודתה, חוי מנהלת את חברת "חוי ארנפלד – השכלה אקדמית לנשים חרדיות". מתגוררת ברמת בית שמש, נשואה ואם לשלושה.