אודות ארגון נאוה

 

 ארגון נאוה הוקם בשנת 2000 על ידי תהילה פרידמן במטרה לתמוך ולסייע למשפחות שכולות מטרור ואסונות.

 

 

איך הכל התחיל?

הייתי נערה צעירה בת 14 בתחילת החופשה הגדולה של שנת 1989. באותו יום מחבל מתאבד דירדר את אוטובוס קו 405 בדרכו מתל-אביב לירושלים לתהום בעומק עשרות מטרים. בפיגוע זה נרצחו 16 איש ונפצעו עשרות. המראות היו קשים ומזעזעים והשפיעו עלי עמוקות.

 

בשנת 2002 עם פרוץ האינתיפאדה השנייה, בהיותי אם צעירה לשלושה ילדים ובעלת עסק מצליח. התעוררו בי הזכרונות הקשים מפיגוע האוטובוס, אזי פניתי ללקוחותיי בארה"ב לגייסם למען הפצועים המאושפזים בבתי החולים בישראל ולמען משפחותיהם שנקלעו באחת למצוקות רבות.

 

 

תמיכה בפצועים ומשפחותיהם

אלפי לקוחות נענו לאתגר ושלחו מסרים של אהבה, הזדהות ואיחולי החלמה. למסרים צורפו חבילות שי ותרומות כספיות רבות ששמשו לרכישת אביזרים ומכשור לפצועים, מימון טיפולים נפשיים, סיוע כלכלי למשפחות שאיבדו את מקור פרנסתן, הקמת קו חם, ביקורי בית, הפעלת קבוצות תמיכה ועריכת ליל סדר מרכזי למשפחות השכולות.

 

הפעילות הענפה התגבשה והפכה לארגון נאוה על שמה של סבתי הגב' נאוה שאן ז"ל ניצולת שואה, שחקנית בתאטרון הקאמרי והבימה שנפטרה באותה תקופה.

 

 

הפעילות כיום – ליל סדר משותף

מדי שנה בליל חג הפסח מתקיים ליל סדר מרכזי למשפחות השכולות בבית מלון בליווי מרצים, אנשי רוח ומנחי סדנאות. האירוח כולל שני לילות ושלושה ימים בהם מתקיימות פעילויות מגוונות על-ידי אנשי מקצוע ומופע תרבותי.

 

עם השנים הרחיב הארגון את קהל המשתתפים גם למשפחות שכולות אשר חוו מוות פתאומי מאסון של אחד מבני המשפחה עקב תאונת דרכים, טביעה וכד'.